ZA Puławy i ZCh Police podpisały kolejne porozumienie o współpracy


Zakłady Azotowe Puławy i Zakłady Chemiczne Police podpisały 2 lutego porozumienie o współpracy biznesowej, nawiązujące do planów z 2008 roku przerwanych następstwami światowego kryzysu gospodarczego, poinformowały firmy w środę.

Hossa wróciła na warszawski parkiet. Od początku roku giełda zyskała już 40 procent. Rok wcześniej straciła ponad 50. W mijającym roku - jak podsumowuje Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM - przebojem byli deweloperzy. Premier Grecji Jeorjos Papandreu wykluczył w piątek ewentualność wzięcia pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) w związku z kryzysem finansowym i budżetowym kraju i oświadczył, że jego krajowi nie grozi bankructwo. Zakłady Lentex, LERG i Gerflor S.A.S. zostały dopuszczone do negocjacji w sprawie zakupu akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych "Gamrat".W ubiegłym roku w naszym kraju przybyło ok. 300 franczyzowych punktów gastronomicznych, w których uruchomienie zainwestowano blisko 90 mln zł. W tym roku ma przybyć kolejnych 350 takich placówek - wynika z badań ekspertów Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych (ARSS), cytowanych przez "Puls Biznesu". Kryzys skurczył zakupy trwałych dóbr w Bułgarii o prawie o połowę - wskazuje oficjalna statystyka, opublikowana w sobotę przez dziennik "Sega". Jednocześnie zaciągnięte przed lat kredyty konsumpcyjne zaczynają coraz bardziej ciążyć obywatelom, zapędzając ich w pułapkę kredytową. Polska jest największym w Unii Europejskiej importerem mołdawskich win i są możliwości zwiększenia współpracy w tym zakresie - powiedział w piątek minister rolnictwa Marek Sawicki podczas otwarcia Dni wina z Mołdawii.

Sąd Najwyższy w Kairze unieważnił orzeczenie sądu niższej instancji, które zakazywało Egiptowi eksportu gazu ziemnego do Izraela - powiadomił internetowy serwis BBC.

Mimo kryzysu polski eksport do Wielkiej Brytanii rozwija się i w 2009 r., w stosunku do 2008 r., wzrósł o ponad 350 mln funtów - powiedział w czwartek PAP Michał Dembiński z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej. Dodał, że w 2010 r. powinno być podobnie. Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła spadki głównych indeksów. S&P500 stracił na zamknięciu notowań 0,42% i spadł do poziomu 1092 pkt., a technologiczny Nasdaq po zniżce 0,32% wyniósł 2203 pkt. Nastroje inwestorom jedynie przejściowo poprawił lepszy od oczekiwań odczyt indeksu nastrojów konsumentów Conference Board za styczeń.

Sędzia w stanie Massachusetts opowiedział się we środę wartą 40 mln dol. za ugodę sieci hipermarketów Wal-Mart w procesie o wynagorodzenia pracownicze. Piątkowy handel na rynku złotego zaczął się na poziomach znacznie korzystniejszych dla polskiej waluty niż notowanych przez większość czwartkowego handlu. W porannym handlu za euro płacono 4,1650 złotego, za dolara zaś 2,7720 złotego. Koncern naftowy BP, w tym platforma wiertnicza w Zatoce Meksykańskiej, dostał od władz amerykańskich 72 godziny na przedstawienie swych projektów mających na celu powstrzymanie wycieku ropy - wynika z listu opublikowanego w środę.Załoga zakładu Holzwerk w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie), która przed tygodniem niespodziewanie dostała wypowiedzenia z pracy, teraz oddaje je pracodawcy. Do końca tygodnia fabrykę, wraz z załogą ma przejąć nowy inwestor - poinformował PAP starosta piski Andrzej Nowicki. TVN miał 242,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2009 roku wobec 87,63 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Na zwrot części VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych inwestorzy będą mieć nie 6 miesięcy, jak obecnie, ale cztery miesiące - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując ustawę o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym.

TU Europa zawiesza ofertę publiczną z powodu trudnej sytuacji rynkowej


Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa zdecydowało o zawieszeniu oferty publicznej akcji z powodu niekorzystnej sytuacji rynkowej - poinformowała Europa w komunikacie.

Indie: mniej zezwoleń na pracę


Indyjskie władze ograniczają wydawanie wiz zezwalających cudzoziemcom na podejmowanie pracy. Wizy takie wydawane będą jedynie wykwalifikowanym pracownikom i w ograniczonym zakresie - informuje indyjskie ministerstwo pracy.

Dla Polic trudny kwartał


Drugi kwartał nie był dla Polic przełomowy. To kolejny okres, w którym spółka notowała niesatysfakcjonujące wyniki finansowe - poinformował PAP prezes ZCh Police Zbigniew Miklewicz.

Bruksela zadowolona z opóźnienia


Komisja Europejska mówi o "zadowoleniu" z zapowiedzianego przez polski resort gospodarki wstrzymania podpisania umowy z Rosją ws. dostaw gazu do Polski. Bruksela liczy, że umożliwi to rozwianie jej wątpliwości w tej sprawie.

Dubaj chwilowo zachwiał rynkiem surowców


W minionym tygodniu notowania ropy naftowej typu Brent przebywały w przedziale wahań 74,00-79,50 USD za baryłkę i w dalszym ciągu, pomimo pewnych krótkookresowych ruchów, cena tego surowca pozostaje w obserwowanej od ponad miesiąca konsolidacji. Widać, że poziom 80 USD za baryłkę jest istotnym oporem, którego sforsowanie otwiera drogę do dalszych wzrostów nawet pod poziom 100 USD. Jednak wydaje się, że ruch ten nie będzie możliwy bez naprawdę silnych danych makroekonomicznych, pokazujących realny wzrost popytu na surowiec. Przy obecnej sytuacji w globalnej gospodarce okolice 80 USD z baryłkę wydają się satysfakcjonująca ceną w ocenie inwestorów.

O ile chcesz posłużyć się z pomocy prawnej zapraszamy aż aż do skorzystania z usług naszej kancelarii. Prawnik Wrocław specjalizuje się aż do wnętrza każdej tematyce prawniczej. Nasza adwokat Wrocław z sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od chwili wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje niewyczerpalny wielkość usług również konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda zbiorowisko prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj z usług naszej kancelarii, i na prawdopodobnie inwertor logiczna będziesz kontuzjowany. Mamy nadzwyczaj duże biegłość wewnątrz środku sprawach karnych oraz rozwodowych. Z naszymi prawnikami Wrocław na chyba będziesz kontent po zakończeniu sprawy prawniczej. Adwokat Wrocław

adwokat Wrocław

to ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław każdorazowo przeprowadzamy udzielane są bez kości czasowej. Wysoka skuteczność naszych prawników Wrocław to główna kiła, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Jeśli chcesz posłużyć się z pomocy prawnej zapraszamy aż aż do skorzystania z usług naszej kancelarii. Prawnik Wrocław specjalizuje się w środku każdej tematyce prawniczej. Nasza jajecznik Wrocław z sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu chwili wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje sowity wielkość usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda rada prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj z usług naszej kancelarii, i na chyba inwertor logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże łatwość wysławiania się wewnątrz środku sprawach karnych także rozwodowych. Z naszymi prawnikami Wrocław na zapewne będziesz usatysfakcjonowany po zakończeniu sprawy prawniczej. Ajerkoniak Wrocław to stale usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław non stop przeprowadzamy udzielane są bez padło czasowej. Wysoka skuteczność naszych prawników Wrocław to główna syfilis, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław.