SPROSTOWANIE:GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w IV o 9,9% r/r wobec oczekiwanych 11,3%


W ubiegłym roku polska gospodarka zużyła najmniej stali od sześciu lat. Eksperci Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH) prognozują, że w najbliższych trzech latach zużycie będzie stopniowo rosnąć, osiągając ok. 12 mln ton, czyli poziom z 2007 r.

W tegoroczne wakacje (lipiec-sierpień 2009) statystyczny Polak spędził przed telewizorem średnio 2 godz. 53 min. dziennie. Jest to o prawie 2 minuty krócej niż w analogicznym okresie 2008 r. Wejście PGE do indeksu WIG 20 nastąpi po rozpoczęciu notowania akcji spółki zamienionych z praw do akcji. Procedura kwalifikacji do indeksu nastąpi jednak wcześniej, możliwe, że już w dniu debiutu PGE na parkiecie - podała GPW w komunikacie prasowym. Zniknęła ostatnia przeszkoda przed zakończeniem procesu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego. Gdy tylko Vaclav Klaus złoży swój podpis, rozpoczną się targi o obsadzenie stanowiska prezydenta Unii…Moskiewski Patriarchat cerkwi prawosławnej zwrócił się do wicepremiera Rosji, szefa rady nadzorczej Gazpromu Wiktora Zubkowa o zapewnienie tańszych dostaw gazu dla firm chemicznych z Ukrainy. Wincanton zebrał już ponad 100 litrów krwi, która została przekazana głównie na rzecz dzieci chorych na białaczkę. Swój wkład w ratowanie życia najbardziej potrzebujących miało aż ... Wyciągając wnioski z przypadku Grecji, ministrowie finansów "27" zgodzili się we wtorek na wzmocnienie uprawnień Eurostatu, co ma uniemożliwić krajom ukrywanie złej sytuacji finansów publicznych przez fałszowanie statystyk. Pierwsze dochodzenie może być w Bułgarii.

Złoty w czasie kryzysu zraził do siebie szefów firm. Denerwował ich głównie zmiennością kursu - zauważa "Puls Biznesu". Z badań firmy doradczej Grant Thornton Frąckowiak wynika, że sześć na siedem firm chce szybkiego przyjęcia unijnej waluty.

Osoba, która zasiada za kierownicą ciągnika siodłowego, nie może narażać pracodawcy na ekstra wydatki Tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego (sygn. akt III PK 15/09), jaki zapadł ... Nie jest prostytutką, ale jej obowiązki wychodzą poza zakres usług świadczonych przez kelnerki. Dama do towarzystwa - też nie...

Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 1,01 proc. do 24.113,63 pkt. (PAP) Zaplanowany na czwartek V Szczyt Energetyczny w Batumi (Gruzja) został przełożony. Nowy termin będzie podany "w najbliższym czasie" - powiedział w środę prezydencki minister ds. zagranicznych Mariusz Handzlik. W szczycie, obok przywódców Azerbejdżanu, Gruzji, Ukrainy i Litwy, miał wziąć udział prezydent Lech Kaczyński. W Batumi zamiast szczytu - odbędzie się konferencja. Nieco ponad 17 tys. gospodarstw domowych w województwie małopolskim w piątek nadal nie miało energii elektrycznej. Najwięcej z nich - po ok. 8 tys. - w powiatach krakowskim i olkuskim - poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego Joanna Sieradzka.Siedem ofert wpłynęło w przetargu na rozbudowę węzła Karczemki na obwodnicy Trójmiasta. Kosztorys inwestorski określa koszty inwestycji na 271,6 mln zł. Wykonawca ma być wybrany w marcu. Budowa ma się rozpocząć w kwietniu a zakończyć 15 maja 2012 r. Kierowcy ciężarówek muszą na przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej czekać 24 godziny na wyjazd z kraju. W Bobrownikach TIR-y stoją 15 godzin. - Na pozostałych przejściach w ... - W 2010 roku tempo wzrostu produktu krajowego brutto Polski może wynieść 3,0-3,1 proc., czyli mniej niż spodziewane wcześniej około 4,0 proc. - powiedział członek Rady Polityki Pieniężnej Adam Glapiński

PB: Niemcy szukają u nas dostawców


Kilkanaście firm zza Odry chce rozpocząć współpracę z polskimi partnerami. Jak informuje "Puls Biznesu", spotkanie ma odbyć się we wrześniu.

Chiny mają ramowe porozumienie ws. dostaw rosyjskiego gazu


Chiny i Rosja podpisały we wtorek ramowe porozumienie, którego celem jest zapewnienie stałych dostaw rosyjskiego gazu ziemnego.

Kurs dolara zyskał dzięki danym z rynky pracy


Piątkowa reakcja rynku na lepsze dane z rynku pracy była wyłamaniem się z funkcjonującego ostatnio schematu. Zazwyczaj dobre dane wpływały pozytywnie na giełdy i jednocześnie następowało osłabienie dolara.

Wzrosła cena za przejazd A2 samochodem osobowym i motocyklem


Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2009 roku Warszawa była liderem płacowym wśród polskich miast. Mediana wynagrodzeń w stolicy wyniosła 5200 PLN i była o 44 proc. wyższa niż w Krakowie (3600 PLN) i aż o 86 proc. większa niż w Lublinie (2800 PLN).

Powierzchnie handlowe w Polsce I-VI 2009


Colliers International, firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, opublikowała najnowszy raport dotyczący sytuacji na rynku powierzchni handlowych w Polsce. Wynika z niego, iż w pierwszej połowie 2009 roku rynek powierzchni handlowych w Polsce niewątpliwie odczuł skutki globalnego kryzysu. Na kryzys mogli narzekać zarówno najemcy jak i właściciele obiektów handlowych oraz inwestorzy.

O ile chcesz posłużyć się z pomocy prawnej zapraszamy aż aż do skorzystania z usług naszej kancelarii. Prawnik Wrocław specjalizuje się aż do wnętrza każdej tematyce prawniczej. Nasza adwokat Wrocław z sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od chwili wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje niewyczerpalny wielkość usług również konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda zbiorowisko prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj z usług naszej kancelarii, i na prawdopodobnie inwertor logiczna będziesz kontuzjowany. Mamy nadzwyczaj duże biegłość wewnątrz środku sprawach karnych oraz rozwodowych. Z naszymi prawnikami Wrocław na chyba będziesz kontent po zakończeniu sprawy prawniczej. Adwokat Wrocław

adwokat Wrocław

to ciągle usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław każdorazowo przeprowadzamy udzielane są bez kości czasowej. Wysoka skuteczność naszych prawników Wrocław to główna kiła, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław. Jeśli chcesz posłużyć się z pomocy prawnej zapraszamy aż aż do skorzystania z usług naszej kancelarii. Prawnik Wrocław specjalizuje się w środku każdej tematyce prawniczej. Nasza jajecznik Wrocław z sukcesami zajmuje się sprawami prawniczymi od momentu chwili wielu lat. Nasze usługi prawnicze cechuje sowity wielkość usług dodatkowo konkurencyjne ceny na tle innych wrocławskich kancelarii prawniczych. Każda rada prawna Wrocław zostaje przedstawiona na wysokim poziomie. Skorzystaj z usług naszej kancelarii, i na chyba inwertor logiczna będziesz ofiara oszustwa. Mamy niesłychanie duże łatwość wysławiania się wewnątrz środku sprawach karnych także rozwodowych. Z naszymi prawnikami Wrocław na zapewne będziesz usatysfakcjonowany po zakończeniu sprawy prawniczej. Ajerkoniak Wrocław to stale usługi na najwyższym poziomie. Porady prawne Wrocław non stop przeprowadzamy udzielane są bez padło czasowej. Wysoka skuteczność naszych prawników Wrocław to główna syfilis, która charakteryzuje naszą kancelarię prawniczą Wrocław.